Hogyan működik a rendelői gyógytorna és hol lehet igénybe venni? Abban az esetben, ha a…
Tartásjavítás mikor szükséges?
A mozgásszervi problémák gyökere sok esetben megmutatkozik a testtartás elváltozásában is, így amennyiben korrigáljuk a testtartást és visszaállítjuk az optimális vagy ahhoz közelítő állapotba, csökkennek, ill. megszűnnek a tünetek!
Kisebb testtartás elváltozásokat megfigyelhetünk a fej, a váll, a medence stb. esetében, melyek helyzete eltérhet az optimálistól, a súlypont eltolódhat. Kezdetben még az izmok, a funkciók megfelelően működnek, azokban nem alakul ki elváltozás, legfeljebb csak esztétikai szempontból. Az így kialakult eltérésekhez később már funkciózavar is kapcsolódhat. Nem is gondoljuk, hogy a pl. nyakfájást, a váll problémákat, hátfájást a helytelen testtartás okozza!
A tartásjavítás megoldás lehet tehát azok számára, akik olyan mozgásszervi panaszokkal rendelkeznek, amik számukra kellemetlen fájdalommal járnak, ugyanakkor diagnosztizált ok (pl. porckorongsérv) nem áll a háttérben.
A testtartásnak lehetnek ugyanakkor szemmellátható eltérései is, amikor magunkon, esetleg szülőként gyermekünknél is érzékeljük a rossz testtartást, pl. a hanyagtartást. Ezek az esetek egyértelműen tartásjavítást igényelnek és ezzel javíthatók is az elváltozások.
Hogyan történik a tartásjavítás?
- Testtartásvizsgálat során megvizsgáljuk a pácienest, aminek során azt mérjük fel, hogy a testtartás milyen mértékben tér el az optimálistól és ennek megváltoztatásával meggyógyítható e az eredeti probléma. Az elváltozásokat szemléltetjük, majd kezelési programra teszünk javaslatot. Az állapotfelmérés az elváltozások láthatóvá tétele érdekében fehérneműben történik és időtartama 30 perc.
- Ezt követően kezdetét veszik a kezelések, aminek javasolt száma problémától függően 4-8 alkalom. Pácienseinknek terápiás tartáskorrekciós gyakorlatokat tanítunk be. A gyógyuláshoz szükséges a gyakorlatok otthoni, rendszeres ismétlése a megadott instrukciók alapján.
Milyen elváltozások esetén javasolt a tartásjavítás, a tartásjavító gyógytorna?
- Hátfájás
- Derékfájás
- Nyakfájás
- Vállfájás
- Térdfájás
- Csípő problémák
- Ízületi panaszok
- Életmódból eredő elváltozások
- Csontritkulás
Hogyan működik a gyógytorna és hol lehet igénybe venni?
Abban az esetben, ha a beteg járóképes, választhatja a rendelői, az online és a házi gyógytornát is. Otthoni keretek között hatékony a műtét előtti, utáni és egyéb célú rehabilitációs, állapotfenntartó, erősítő, tartásjavító torna.
Szaketerápiás és / vagy eszköz igény esetén (pl. Schroth, McKenzie, Dorn terápia stb.) szakemberek, eszközök leginkább rendelőben állnak rendelkezésre.
Árak és finanszírozás
Több gyógytornászunknál SZÉP kártyával szabadidős keretösszegből fizethető a szolgáltatás, illetve önkéntes egészségpénztárnál is elszámolható szolgáltatásunk számlája.
Partnereinknél OEP finanszírozott gyógytorna nem igényelhető.
Jelentkezés gyógytornára
Töltse ki a jelentkezési űrlapot!
Forrás: Healthline.com
This Post Has 0 Comments